> > Genomineerden Amsterdamse Architectuur Prijs

Genomineerden Amsterdamse Architectuur Prijs

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

09-02-2011 - Vandaag heeft ARCAM, Architectuurcentrum Amsterdam, bekend gemaakt welke bouwprojecten in aanmerking komen voor de Amsterdamse Architectuur Prijs 2011, kortweg de Gouden A.A.P. 2011.

ARCAM inventariseerde alle projecten die binnen de gemeentegrenzen van Amsterdam in 2010 zijn opgeleverd. 25 daarvan waren van een zodanig hoog architectonisch niveau dat ze zijn geselecteerd voor de prijs. Ook worden de projecten in het boek Amsterdam Architecture 2010-2011 (Arcam Pocket 24) beschreven en full color geïllustreerd.

De komende dagen zal een jury, bestaande uit de architect Lada Hrsak, de architectuur-historica Anneke Bokern en de architectuurhistoricus Vladimir Stissi, de in de pocket opgenomen projecten bezoeken en becommentariëren, en de winnaar van de Gouden A.A.P. aanwijzen. De bekendmaking van de winnende architect en opdrachtgever en de presentatie van het boek vinden half april plaats. De prijs zal worden uitgereikt door Wiel Arets (winnend architectenbureau van de vorige editie vanwege het ontwerp voor wooncomplex Vier Torens Osdorp).

De 25 genomineerden zijn: Drijvend Kantoor Waternet (Attika Architekten), Kantoor Keypoint (Dedato ontwerpers en architecten), Collectiecentrum Amsterdam Museum (Quist Wintermans Architekten), Hulshoff Archiefbeheer (ITZ-Architecten), Wooncomplex De Binderij (Bureau Kroner), Fiets- en voetgangersbrug Erasmusgracht (DP6 architectuurstudio), wooncomplex Noordstrook Masira Blok B (ANA Architecten), Jamboni – De Parade (Arons en gelauff architecten), Jamboni- Hart Staalmanplein (Wingender Hovenier Architecten), Jamboni – Hart Staalmanplein (wooncomplex met voorzieningen) (Onix), Academic Centre for Dentistry Amsterdam (Benthem Crouwel Architekten), Kantoor FOZ (Foreign Office Architects en OEVERZAAIJER), Watervilla De Omval (+31 ARCHITECTS), Universitair Sportcentrum (Rudy Uytenhaak Architectenbureau), FNWI, Faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica (Rudy Uytenhaak Architectenbureau), Kantoor De XXX-en (BNB architecten i.s.m. BO6 Architectenbureau), woonwarenhuis Design020 (Cees Nagelkerke Architcture), Waterwoningen Steigereiland (Architectenbureau Marlies Rohmer), woongebouw Solid 18 (Claus en Kaan Architecten), Blok 63 IJburg (Claus en Kaan Architecten), Blok 62 IJburg (arons en gelauff architecten), Woongebouw Emmy Andriesse (Attika Architekten), Blok 65b IJburg (Moriko Kira Architect), Woontoren Fénice (Köther Salman Koedijk Architecten) en Synagoge Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam (SeARCH).

Recent Architectuur Nieuws

(21-03-2017) - Open Toren Dag in Amsterdam

(20-02-2017) - Architectuur van de Lage Landen in het DAM

(13-01-2017) - Recensie: Rotterdam woont

(23-12-2016) - Expositie ontwerpen Sluishuis bij ARCAM

(23-12-2016) - Nominaties Mies van der Rohe Award 2017

(28-11-2016) - BIG / BARCODE wint competitie Sluishuis

(28-10-2016) - Expositie over architecten Schoemaker in Bronbeek

(19-01-2016) - Nieuw onderwijslandgoed voor Revius Lyceum Doorn

(19-01-2016) - Financiering Collectiegebouw Boijmans rond

(19-01-2016) - Broers Rietveld lid van Akademie van Kunsten

(12-01-2016) - Kraaijvanger ontwerpt kantoor Rabobank Gouwestreek

© Architectuur.ORG - 1999 - 2017 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook