Nieuws Digitale Architectuurgids Achtergrondinformatie: literatuur, FAQ, publicaties en colofon

ARCHITECTUUR NIEUWSBOEKENHET ONTWERP

Competitie nieuwbouw CONO Kaasmakers

16-10-2008 - CONO Kaasmakers, bekend van onder meer Beemster kaas, heeft plannen om een nieuwe kaasmakerij te bouwen in het werelderfgoed "De Beemster" waar de zuivelcoöperatie al meer dan 100 jaar is gevestigd. CONO Kaasmakers heeft drie gerenommeerde architectenbureaus opdracht gegeven een ontwerp te maken voor een nieuwe kaasmakerij. Een deskundige jury beoordeelt de ontwerpen en bepaalt welk ontwerp wint.

De huidige kaasmakerij van CONO Kaasmakers in Westbeemster is op termijn aan vervanging toe. Door de nieuwbouw zorgt CONO Kaasmakers ervoor dat ook in de toekomst kwalitatief hoogwaardige kaas gemaakt kan worden. Ook in de nieuwe kaasmakerij wordt de kaas volgens het traditionele principe met ambachtelijke elementen gemaakt waardoor de kaas zich onderscheidt op het gebied van smaak en smedigheid. Opdracht aan de architecten is om in hun ontwerp voor de kaasmakerij de unieke elementen van de Beemster-polder, zoals de verkavelingstructuur, de karakteristieke bebouwing en de vroegere buitenplaatsen, te laten terugkomen. CONO Kaasmakers geeft met het Caring Dairy-programma invulling aan haar ambitie om duurzaam te ondernemen. Bij de nieuw te bouwen kaasmakerij speelt daarom ook duurzaamheid een belangrijke rol. Zo is er het voornemen om het water 100 procent te recyclen, energiezuinig te bouwen en gebruik te maken van duurzame bouwmaterialen.

Een deskundige jury onder voorzitterschap van Tjeerd Dijkstra (architect-stedenbouwkundige en voormalig Rijksbouwmeester) neemt de eisen ten aanzien van inpasbaarheid in de Beemster-polder en duurzaamheid mee in haar oordeel om tot het winnende ontwerp te komen. De andere leden van de jury zijn Michael van Gessel (Landschapsarchitect), Maarten Kloos (Architect), Mels Crouwel (Architect en voormalig Rijksbouwmeester) en Wim Scholtens (Directeur Productie en Technologie van CONO Kaasmakers). Aan de wedstrijd nemen de drie gerenommeerde architectenbureaus Neutelings Riedijk Architecten te Rotterdam, architectenbureau cepezed te Delft en Bastiaan Jongerius Architecten te Amsterdam deel.

Reageer op dit artikel

Recent Architectuur Nieuws

nieuws(23-05-2012) - Daylight Awards 2012 voor Mecanoo en Courage
nieuws(21-05-2012) - Nederlands ontwerp voor Chinees ziekenhuis
nieuws(21-05-2012) - Sportcomplex Capelle door MoederscheimMoonen
nieuws(16-05-2012) - Ontwikkeling architectuurtekening in ABC Haarlem
nieuws(16-05-2012) - Bezoekerscentrum in de Dageraad Amsterdam
nieuws(16-05-2012) - Villa Van Gameren Gebouw van het Jaar 2012
nieuws(16-05-2012) - OMA's CCTV in Beijing voltooid
nieuws(15-05-2012) - Hoogste punt Belvédère in Den Bosch
nieuws(15-05-2012) - In september start bouw stationshal Arnhem
nieuws(14-05-2012) - Gouden AAP 2012 voor Scheepvaartmuseum
nieuws(14-05-2012) - Tentoonstelling MVRDV in Hamburg
nieuws(13-05-2012) - Dutch Design en ambassadefilm in Alkmaar
nieuws(13-05-2012) - Boeken over Bossche school architect De Jong
nieuws(12-05-2012) - Kempe Thill ontwerpt woningbouw in Parijs

© Architectuur.ORG - 1999-2012