Nieuws Digitale Architectuurgids Achtergrondinformatie: literatuur, FAQ, publicaties en colofon

ARCHITECTUUR NIEUWSBOEKENHET ONTWERP

Start Internationale Architectuur Biënnale

28-05-2007 - In Rotterdam is afgelopen week de Internationale Architectuur Biënnale (IABR) van start gegaan. Afgelopen zaterdag zijn in de Kunsthal de Awards van de IABR uitgereikt. Daarnaast werd zaterdagmiddag in het Nederlands Architectuur instituut de langverwachte expositie "Le Corbusier - De Kunst van de architectuur" officieel geopend.

De Award voor de beste inzending van de internationale tentoonstelling Visionary Power is gegaan naar MMBB Arquitectos voor hun project Watery Voids in São Paulo, Brazilië. De jury onder voorzitterschap van Rijksbouwmeester Mels Crouwel roemde het project om zijn realisme en de intelligente wijze waarop het de infrastructuur koppelde aan de problematiek van de informele stad, de favela's. Eervolle vermeldingen waren er voor Estudio Teddy Cruz voor zijn project in Tijuana/San Diego, Office Kersten Geerts David Van Severen voor Ceuta, en Baukuh voor Rome. De expositie Visionary Power is nog tot en met 2 September te zien in De Kunsthal te Rotterdam.

De Award voor het beste ontwerp in de tentoonstelling de Nieuwe Nederlandse Stad is niet uitgereikt. Volgens de jury koppelde geen van de Nederlandse projecten voldoende nieuwe inzichten aan concrete oplossingen voor de problematiek van de Randstad. De jury bestond uit Rijksbouwmeester Mels Crouwel (Rijksbouwmeester), Guus Beumer (directeur NAi Maastricht), Ruurd Gietema (architect en stedenbouwkundige KCAP), Rob Schröder (grafisch ontwerper, tentoonstelling- en filmmaker), Piet Vollaard (architectuurcriticus) en George Brugmans (directeur IABR).

De expositie over Le Corbusier werd ingeleid door architect Herman Hertzberger. In zijn lezing ging hij in op het werk van Le Corbusier als kunstenaar. Volgens Hertzberger had de architect de ambitie om kunstenaar worden. Hij beschreef Le Corbusier als een "Maximalist" naast minimalist Mies van der Rohe. Hertzberger toonde beelden van Lake Shore Drive Apartments en het Farnsworth House van Van der Rohe naast de villa Savoye en de Unité d'habitation van Le Corbusier. De twee laatste ontwerpen hebben beide ondermeer een royaal dakterras.

De Kunst van de architectuur toont grote maquettes van ondermeer het Philipspaviljoen, vele tekeningen en schetsen. Voor meer informatie over de tentoonstelling zelf zie onderstaande link.

Reageer op dit artikel

Recent Architectuur Nieuws

nieuws(23-05-2012) - Samenwerking Inbo en NITA Design Group
nieuws(23-05-2012) - Voorstel TomDavid voor McDonalds Rotterdam
nieuws(23-05-2012) - Nederlandse architectuuruitgevers gaan samen
nieuws(23-05-2012) - Daylight Awards 2012 voor Mecanoo en Courage
nieuws(21-05-2012) - Nederlands ontwerp voor Chinees ziekenhuis
nieuws(21-05-2012) - Sportcomplex Capelle door MoederscheimMoonen
nieuws(16-05-2012) - Ontwikkeling architectuurtekening in ABC Haarlem
nieuws(16-05-2012) - Bezoekerscentrum in de Dageraad Amsterdam
nieuws(16-05-2012) - Villa Van Gameren Gebouw van het Jaar 2012
nieuws(16-05-2012) - OMA's CCTV in Beijing voltooid
nieuws(15-05-2012) - Hoogste punt Belvédère in Den Bosch
nieuws(15-05-2012) - In september start bouw stationshal Arnhem
nieuws(14-05-2012) - Gouden AAP 2012 voor Scheepvaartmuseum
nieuws(14-05-2012) - Tentoonstelling MVRDV in Hamburg

© Architectuur.ORG - 1999-2012