Nieuws Digitale Architectuurgids Achtergrondinformatie: literatuur, FAQ, publicaties en colofon

ARCHITECTUUR NIEUWSBOEKENHET ONTWERP

Jibanee!: Tentoonstelling over Joodse identiteit in architectuur

17-12-2003 - Het Joods Historisch Museum biedt in de lente en de zomer van 2004 (26 maart t/m 29 augustus 2004) het eerste internationale overzicht van architectuur voor joodse instellingen en musea vanaf het einde van de twintigste eeuw tot nu.

De tentoonstelling geeft een beeld van een nieuwe ontwikkeling in de architectuur voor joodse instellingen en musea. Eerder was aan deze gebouwen niet altijd hun joodse functie af te lezen. Daarin is in het afgelopen decennium verandering gekomen. Joodse instellingen nodigen vaker experimenteel werkende toparchitecten uit voor de realisatie van een nieuw project. Met vernieuwende vormen in hun ontwerpen geven deze architecten uiting aan een sterker wordende joodse identiteit.

Talloze recente gebouwen en projecten zorgen over de hele wereld voor discussie, zoals Daniel Libeskinds joodse museum in Berlijn, de synagoge van Zvi Hecker in Duisburg en in Jeruzalem het Museum of Tolerance van Frank Gehry (in aanbouw). Ook niet-joodse architecten laten van zich spreken: Mario Botta met zijn opzienbarende Cymbalista Synagoge in Tel Aviv of Claus en Kaan Architecten die een opvallend ontwerp maakte voor Nationaal Monument Kamp Vught. Vijftien projecten van deze en andere architecten worden in de tentoonstelling getoond aan de hand van modellen, foto's en ontwerpschetsen. Onderdeel van de expositie is een audiovisuele presentatie waarin de architecten en opdrachtgevers toelichten hoe de gebouwen uitdrukking geven aan een nieuw joods bewustzijn.

Na Amsterdam zal de expositie naar Osnabr ück, Warschau, Berlijn, Wenen, M ünchen en Londen reizen. De tentoonstelling wordt begeleid door een catalogus, uitgegeven door Prestel. JIBANEE! (Hebreeuws voor "er wordt gebouwd") vindt plaats in het kader van het themajaar "Amsterdam, Architectuur en Design", een initiatief van Amsterdam Tourist Board.

Reageer op dit artikel

Recent Architectuur Nieuws

nieuws(23-05-2012) - Samenwerking Inbo en NITA Design Group
nieuws(23-05-2012) - Voorstel TomDavid voor McDonalds Rotterdam
nieuws(23-05-2012) - Nederlandse architectuuruitgevers gaan samen
nieuws(23-05-2012) - Daylight Awards 2012 voor Mecanoo en Courage
nieuws(21-05-2012) - Nederlands ontwerp voor Chinees ziekenhuis
nieuws(21-05-2012) - Sportcomplex Capelle door MoederscheimMoonen
nieuws(16-05-2012) - Ontwikkeling architectuurtekening in ABC Haarlem
nieuws(16-05-2012) - Bezoekerscentrum in de Dageraad Amsterdam
nieuws(16-05-2012) - Villa Van Gameren Gebouw van het Jaar 2012
nieuws(16-05-2012) - OMA's CCTV in Beijing voltooid
nieuws(15-05-2012) - Hoogste punt Belvédère in Den Bosch
nieuws(15-05-2012) - In september start bouw stationshal Arnhem
nieuws(14-05-2012) - Gouden AAP 2012 voor Scheepvaartmuseum
nieuws(14-05-2012) - Tentoonstelling MVRDV in Hamburg

© Architectuur.ORG - 1999-2012