1. Home
  2. >
  3. Gids
  4. >
  5. Bouwwerk: Stadsgalerij en bibliotheek

Stadsgalerij en bibliotheek

Locatie:

Raadhuisplein 20, Centrum, Heerlen

Coördinaten:

50°53'9.73''N, 5°58'38.29''O

Architect(en):

Jo Coenen, Piet Mertens

Start ontwerp - Oplevering:

1983 - 1985

Opdrachtgever:

Gemeente Heerlen

Bouwkosten:

6,55 miljoen euro

Literatuur:

Jo Coenen, Aart Oxenaar, 010, 1994, pp 30-33; Bibliotheek en stadsgalerij aanwinst voor centrum Heerlen, Limburgsch Dagblad, 1-3-1986; Nog dit jaar start bouw van bibliotheek / parkeerhuis, Limburgs Dagblad voor Oostelijk Zuid Limburg, 10-3-1983

Aan de westzijde van het Raadhuisplein kregen de bibliotheek, stadsgalerij en de Kamer van Koophandel een nieuw onderkomen.

De gebouwen liggen rond een binnenhof dat toegankelijk is vanaf de Coriovallumstraat. Het door Coenen en Mertens ontworpen pand bestaat uit een halfrond bouwdeel van 6 lagen aan het Raadhuisplein, een langgerekt bouwdeel en kort bouwdeel, beiden van 4 lagen aan de noord- en westzijde. De gevels van baksteen hebben smalle raambanden en ronde ramen.

De Kamer van Koophandel dat het binnenhof aan de zuidzijde, de Coriovallumstraat afsluit, is door een andere architect ontworpen.

datum laatste wijziging: 26-07-2026

© Architectuur.ORG - 1999 - 2026 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook