Locatie:
Canadaplein, Centrum, Alkmaar
Coördinaten:
52°38'01'' N, 4°44'37'' O
Architect(en):
Henk Döll, Michel Tombal
Architectenbureau('s):
Start ontwerp - Oplevering:
1998 - 2000
Opdrachtgever:
Gemeente Alkmaar
Constructeur:
Cumae Arnhem
Hoofdaannemer:
Bouwbedrijf M.J. De Nijs en Zn.
Brutovloeroppervlak:
13.475 m²
Literatuur:
De Architect - 2001-12
De bestaande gebouwen voor het cultureel centrum en het theater uit de jaren zeventig zijn door Mecanoo aangepast. De twee gebouwen, het cultureel centrum en het theater de Vest liggen in een L-vorm aan twee zijden van het Canadaplein tegenover de Oude Kerk. De gebouwen worden door een glazen loopbrug met elkaar verbonden.
Bij de verbouwing van het theater De Vest zijn de publieke functies meer naar de gevel aan het plein geplaatst. Deze gevel is voorzien van een nieuwe glazen entree. De kleine zaal is vergroot van 100 tot 270 zitplaatsen.
In het bestaande Interkruisgebouw is het culturele centrum gehuisvest. Het cultureel centrum bestaat uit het Alkmaarse Stedelijk Museum, bibliotheek en een Centrum Kunstzinnige Vorming. De gevel is bekleed met een pui met houten lamellen die is doorgezet in glazen gevel van de uitbreiding van het gebouw.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2023 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook