> > Bouwwerk: Theater De Flint

Theater De Flint

Locatie:

Flintplein / Coninckstraat 60, Centrum, Amersfoort

Coördinaten:

52°9'34.4"N, 5°23'33.5"O

Architect(en):

Onno Greiner, Martien van Goor (renov. / uitbr.)

Architectenbureau('s):

Greiner Goor Van Huijten Architecten (renov. / uitbr.)

Start ontwerp - Oplevering:

1973 - 1977 / 1990 - 1994

Opdrachtgever:

Gemeente Amersfoort

Constructeur:

Van Rossum

Hoofdaannemer:

Heilijgers

Brutovloeroppervlak:

5.500 m²

Bouwkosten:

4,9 miljoen euro

Literatuur:

Theater de Flint uit as herrezen, Agnes Wagter, Algemeen Dagblad, 22-09-1994; Nieuw cultureel centrum - stadje in de stad, K. Wiekart - NRC Handelsblad - 1-9-1977; Onno Greiner (1924-2010), een zoektocht naar helderheid en geborgenheid, BONAS, 2016

Het theater en cultureel centrum is ontworpen als een klein stadje. Aan 2 loodrecht op elkaar gelegen binnenstraten en een pleintje liggen 69 vierkante modules van 6,4 bij 6,4 met ieder een eigen puntdak. De gevels zijn bekleed met baksteen. Het dak is uitgevoerd in leien. Aan de noordzijde ligt een qua materialisatie afwijkend hoger deel met theaterzaal, foyer en toneeltoren.

Na een brand is de grote zaal herbouwd en uitgebreid van 500 naar 800 plaatsen door een tweede balkon toe te voegen. Uit deze tijd stamt de afwijkende gevel.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2023 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook