Nieuws Digitale Architectuurgids Achtergrondinformatie: literatuur, FAQ, publicaties en colofon

ARCHITECTUUR NIEUWSBOEKENHET ONTWERP

Toparchitecten ontwerpen cultuurgebouwen Abu Dhabi

31-01-2007 - Frank Gehry, Jean Nouvel, Tadao Ando en Zaha Hadid hebben in opdracht van Abu Dhabi's Tourism Development & Investment Company (TDIC) ontwerpen gepresenteerd voor musea en een kunstcentrum. De projecten zullen worden gerealiseerd op Saadiyat eiland voor de kust van Abu Dhabi (Verenigde Arabische Emiraten). Vandaag is een tentoonstelling met de ontwerpen geopend in het Emirates Palace Hotel in Abu Dubai door Sheikh Mohammed Bin Zayed Al Nahyan.

ArchitectuurVbno. Het Guggenheim Abu Dhabi door Gehry, het Maritiem Museum door Ando, het Kunstcentrum door Hadid en het Museum voor de Klassieke kunsten door Nouvel.

Naast de musea en het kunstcentrum zal het Saadiyat Cultural District ook het Sheikh Zayed Nationaal Museum herbergen. Dit museum is gewijd aan de historie en traditie van Abu Dhabi en de voormalig leider Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan.

Frank Owen Gehry ontwerpt het Guggenheim Abu Dhabi, een museum voor hedendaagse kunst, het enige op dit gebied in het Middenoosten. Het Guggenheim Abu Dhabi Museum zal het grootste Guggenheim museum worden met 30.000 m² vloeroppervlak. Daarvan is 12.000 m² expositieruimte. Er komen ruimten voor permanente collecties, galerijen voor tijdelijke tentoonstellingen, een centrum voor kunst en technologie, een bibliotheek, een onderzoekscentrum en een modern laboratorium. In Gehry's ontwerp zijn vier lagen met galerijen gegroepeerd rond een binnenplaats.

De in Irak geboren architect Zaha Hadid zal Saadiyat Kunstcentrum voor muziek, theater en dans ontwerpen. Hadid stelt een 62 meter hoog gebouw voor. In dit gebouw komen vijf theaters voor concerten, opera's en drama en een conservatorium.

De Japanner Tada Ando ontwerpt het Maritiem Museum. Het concept is geinspireerd op de omgeving, het landschap en de scheepvaarttraditie. Het scheepsvormige interieur heeft vloeiende vloer die de bezoekers door de expositieruimte stuurt.

De Franse architect Jean Nouvel ontwerpt het Museum voor de Klassieke kunsten. Het gebouw wordt bedekt door een grote koepel. Onder deze koepel, die een diffuus licht doorlaat, komt een "micro-stad" met "micro-klimaat".

    Reageer op dit artikel

    Recent Architectuur Nieuws

    nieuws(23-05-2012) - Samenwerking Inbo en NITA Design Group
    nieuws(23-05-2012) - Voorstel TomDavid voor McDonalds Rotterdam
    nieuws(23-05-2012) - Nederlandse architectuuruitgevers gaan samen
    nieuws(23-05-2012) - Daylight Awards 2012 voor Mecanoo en Courage
    nieuws(21-05-2012) - Nederlands ontwerp voor Chinees ziekenhuis
    nieuws(21-05-2012) - Sportcomplex Capelle door MoederscheimMoonen
    nieuws(16-05-2012) - Ontwikkeling architectuurtekening in ABC Haarlem
    nieuws(16-05-2012) - Bezoekerscentrum in de Dageraad Amsterdam
    nieuws(16-05-2012) - Villa Van Gameren Gebouw van het Jaar 2012
    nieuws(16-05-2012) - OMA's CCTV in Beijing voltooid
    nieuws(15-05-2012) - Hoogste punt Belvédère in Den Bosch
    nieuws(15-05-2012) - In september start bouw stationshal Arnhem
    nieuws(14-05-2012) - Gouden AAP 2012 voor Scheepvaartmuseum
    nieuws(14-05-2012) - Tentoonstelling MVRDV in Hamburg

    © Architectuur.ORG - 1999-2012