1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. Thema Dag van de Architectuur 2011

Thema Dag van de Architectuur 2011

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

30-03-2011 - De 25e Dag van de Architectuur vindt plaats in het weekend van 25 en 26 juni en heeft als thema ‘Zelfverzonnen’. Talrijke gebouwen door heel Nederland die normaal gesproken niet toegankelijk zijn, zijn in dat weekend te bezoeken.

Het thema ‘Zelfverzonnen’ gaat over eigen initiatieven zoals (collectief) particulier opdrachtgeverschap, projecten van niet-institutionele ontwikkelaars en bottom-up initiatieven; architectuur bedacht ‘voor de lol van het maken’. Naast het reguliere programma openen dit jaar honderd architectenbureaus hun deuren voor een Open Huis. In vijftig gemeenten in Nederland vinden activiteiten plaats. Het complete programma is vanaf eind mei te vinden op onderstaande website van de Dag van de Architectuur.

Op IJburg worden zelfverzonnen gebouwen opengesteld zoals het Solid gebouw, de Vrijburcht en het XXX-gebouw.

In Den Haag is onder andere het nieuwe Stadsdeelkantoor Leyweg van Rudy Utenhaak Architectenbureau opengesteld en zijn er helikoptervluchten over de stad.

In Houten zijn openluchtgesprekken over collectief particulier opdrachtgeverschap op bijzondere locaties waaronder het Sluis- en stuwcomplex Hagestein.

In Rotterdam zijn bijzonder verbouwde woningen opengesteld zoals de Zwarte Parel van ZECC Architecten, die is genomineerd voor het BNA Gebouw van het Jaar 2011. Jo Coenen geeft een lezing over de verbouwing van het NAi.

In Zaanstad zijn genomineerde gebouwen voor de Parteon Architectuurprijs Zaanstreek open voor publiek. Kinderen bouwen onder begeleiding van een architect aan hun zelfverzonnen stad.

Op initiatief van de BNA wordt de Dag van de Architectuur georganiseerd in samenwerking met lokale architectuurcentra, culturele instellingen en architectenbureaus.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook