22-09-2011 - Volgens nieuw onderzoek van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) zal de omzet van Nederlandse architectenbureaus over 2011 met ruim 4 procent dalen. Sinds het begin van de crisis is de omzet van architectenbureaus met 40 procent gedaald.
De halfjaarlijkse conjunctuurmeting onder architecten geeft inzicht in de huidige orderportefeuilles van de Nederlandse bureaus en brengt de verwachtingen van die bureaus voor de rest van 2011 in beeld.
De cijfers over de huidige orderportefeuilles laten opnieuw een teruggang zien. De portefeuille is geslonken ten opzichte van een half jaar geleden: gemiddeld 5,1 maanden werkvoorraad nu tegenover 5,6 maanden in februari 2011 en 4,7 maanden in september 2010. Tegelijkertijd geven de meeste bureaus (bijna 70%) aan dat deze werkvoorraad klein is.
De verwachtingen over de omzet en het aantal opdrachten voor de rest van 2011 zijn nog altijd niet positief. De voorzichtige hoop van een half jaar geleden dat 2011 weer een wat positiever beeld zou laten zien is verdwenen. Bijna 60% verwacht een verdere daling van het aantal opdrachten en ruim 50% een verdere verlaging van de omzet. Men verwacht dat het honorarium in 2011 gemiddeld met 4,5% daalt en het aantal medewerkers met 4%.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook