31-10-2012 - Op dinsdag 30 oktober is officieel gestart met de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van Avery Dennison voor de Europese Materials Group. Het kantoor is een ontwerp van architectenbureau Paul de Ruiter.
Het gebouw komt op het businesspark Nieuw-Rhijngeest in Oegstgeest bij het Corpus museum en direct aan de snelweg A44. Het gebouw voor Avery Dennison wordt 12.000 m² groot en krijgt kantoorruimte, een customer experience center en een onderzoeks- en ontwikkelingslaboratorium (1.600 m²).
Het customer experience center vraagt om een prominente positie en goede zichtbaarheid. Het zes verdiepingen tellende gebouw heeft capaciteit voor maximaal 450 werknemers. De werkvloeren zijn gepositioneerd rondom het centrale atrium, zodat er een overvloed aan daglicht binnen kan treden.
Het compacte gebouw heeft flexibele en multifunctionele werkvloeren die visueel en qua routing aan elkaar gelinkt om optimale samenwerking en Het Nieuwe Werken te bevorderen. Er wordt naar gestreefd om de certificeringscriteria van BREEAM “Very Good” te behalen. Enkele duurzame maatregelen in het nieuwe gebouw zijn warmte- en koudeopslag, energie-efficiënte verlichting met bewegingsdetectie, warmtereflecterende beglazing, een groen dak en een atrium.
Avery Dennison zal naar verwachting in 2014 haar intrek nemen in het nieuwe hoofdkantoor.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook