1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. 'Te weinig bescherming wederopbouwerfgoed'

'Te weinig bescherming wederopbouwerfgoed'

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

18-03-2013 - Bond Heemschut reageert op het voornemen van Minister Jet Bussemaker van Cultuur om 89 bouwwerken uit de periode 1959-65 de Rijksmonumentenstatus te geven.

Erfgoedvereniging Heemschut vindt de 89 geselecteerde objecten veel te weinig. Volgens Heemschut vat het Rijk hiermee haar eigen beschermingstaak ten aanzien van Wederopbouwerfgoed te beperkt op en is een meer omvangrijke Rijksmonumentenlijst uit de wederopbouwperiod zeer gewenst, omdat dit erfgoed zeer kwetsbaar voor aantasting en sloop is. Evenzeer kan niet al het beschermingswerk aan provincies, gemeenten en particulieren overgelaten worden.

Heemschut hoopte niet alleen dat meer gebouwen, maar ook meer werk van belangrijke architecten (zoals Boosten, Zollner, Kruger, Hoen, Elffers, Galjaard en Kloos), in deze lijst zouden worden opgenomen. Zij vindt ook dat in deze nieuwe aanwijzingsronde bepaalde provincies, zoals Zeeland en het noorden van Nederland er bekaaid van afkomen. Bepaalde typologieën van gebouwen worden gemist, evenals de waardering van alledaagse objecten, zoals straatmeubilair.

Nu het Rijk slechts beperkt Rijksmonumenten aanwijst ligt er volgens Heemschut een grote taak voor provincies, gemeenten en eigenaren om wederopbouwerfgoed te behouden.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook