1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. Masterplan in Aken door Maurer United Architects

Masterplan in Aken door Maurer United Architects

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding
Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding
Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding
Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

14-09-2007 - De raad van de gemeente Aken heeft in de vergadering op 12 september unaniem besloten, het door Maurer United Architects ontwikkelde masterplan ter renovatie en herbestemming van het culturele erfgoed in de binnenstad uit te gaan voeren.

Afbeeldingen door Maurer United Architects.

Het masterplan getiteld "Route Charlemagne" bestaat uit 15 deelprojecten met een totaal budget van 35 miljoen Euro. De gemeente wil zoveel mogelijk deelprojecten in de nabije toekomst realiseren.

Het masterplan dient als basis voor de subsidieaanvraag, die de gemeente bij de deelstaat Nordrhein-Westfalen wil indienen. De raad van de gemeente Aken gaat ervan uit, dat de reeds eerder toegezegde stedenbouw subsidie van 21 miljoen Euro aan dit project toegekend zal worden.

Het project "Route Charlemagne" is een verkenningsparcours in de binnenstad van Aken dat het profiel van de stad (met de centrale thema's Geschiedenis, Wetenschap en Europa) duidelijk wil communiceren. Het is het belangrijkste project in het kader van de EuRegionale 2008, een grensoverschrijdend initiatief, dat een impuls wil geven aan de economie, de regionale samenwerking en het cultuurtoerisme in de Euregio Maas-Rijn.

Het Maastrichtse Maurer United Architects ontwierp eerder ondermeer "Urban Tetris", mobiele paviljoens in de vorm van het gelijknamige computerspel (2001), de MU Bowl voor skaters in Eindhoven (2002) en het interieur voor het bezoekerscentrum van de Universiteit van Maastricht (2006). Mauer United Architects is opgericht door Marc en Nicole Maurer.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook