Nieuws Digitale Architectuurgids Achtergrondinformatie: literatuur, FAQ, publicaties en colofon

ARCHITECTUUR NIEUWSBOEKENHET ONTWERP

Opening Maggie`s Centre van OMA

03-10-2011 - Vandaag wordt in Glasgow het door OMA ontworpen Maggie’s Centre geopend. Maggie’s Gartnavel is een zorgcentrum voor kankerpatiënten specifiek ontwikkeld om een omgeving te creëren waar patiënten zich thuis voelen en het gevoel hebben dat ze goed verzorgd worden.

Het gebouw bestaat uit een ring van onderling verbonden ruimten en omvat kamers waar patiënten zich terug kunnen trekken, een grote multifunctionele ruimte, een keuken, een eetkamer en kantoren. De ruimten bieden uitzicht op de binnenplaats of de omgeving. Het Maggie's Centre is 534 m² groot.

Het project werd geleid door OMA partners Ellen van Loon en Rem Koolhaas samen met associate-in-charge Richard Hollington. Rem Koolhaas: "We waren vereerd te worden gevraagd om een Maggie’s Centre te ontwerpen. Het gaf ons tevens de mogelijkheid om te werken op een geheel andere schaal, met verschillende ambities, en in een andere omgeving." Ellen van Loon: "Ik heb genoten van het ontwerpen van zo'n uitzonderlijke omgeving met een zeer toegewijd en geïnspireerd team van ontwerpers en aannemers. De ruimtes zijn een samenspel van openheid, geslotenheid en support die het Maggie’s programma ondersteunt.”

Lelie Jencks ontwierp de landschapsarchitectuur voor de binnenplaats en de omliggende beboste heuvel. Zij is de dochter van de oprichters van Maggie's: architectuurcriticus Charles Jencks en zijn vrouw Maggie Keswick Jenck. Maggie's werd in minder dan een jaar gerealiseerd. Het gebouw is gefinancierd door de sponsoring van de duizenden die deelnamen aan gesponsorde Walk the Walk evenementen.

Na eerder onder meer Frank Gehry en Zaha Hadid kreeg Rem Koolhaas in 2007 het verzoek van Maggie’s om Maggie's Gartnavel te ontwerpen. De liefdadigheidsinstelling Maggie’s viert in 2011 zijn 15e verjaardag en zal dit jaar naast het door OMA ontworpen Maggie’s Centre nog twee andere centra openen.

De opening van Maggie's Gartnavel valt samen met de opening van een grote overzichtstentoonstelling van het werk van OMA in de Barbican Art Gallery in Londen, OMA/Progress. Deze tentoonstelling opent komende donderdag, 6 oktober en loopt tot 19 februari 2012. Een plattegrond op ware grootte van Maggie’s Gartnavel is te bekijken op binnenplaats van de Barbican Gallery. Later dit jaar wordt ook het door OMA ontworpen hoofdkantoor van Rothschild Bank in Londen geopend.

Reageer op dit artikel

Recent Architectuur Nieuws

nieuws(21-05-2012) - Nederlands ontwerp voor Chinees ziekenhuis
nieuws(21-05-2012) - Sportcomplex Capelle door MoederscheimMoonen
nieuws(16-05-2012) - Ontwikkeling architectuurtekening in ABC Haarlem
nieuws(16-05-2012) - Bezoekerscentrum in de Dageraad Amsterdam
nieuws(16-05-2012) - Villa Van Gameren Gebouw van het Jaar 2012
nieuws(16-05-2012) - OMA's CCTV in Beijing voltooid
nieuws(15-05-2012) - Hoogste punt Belvédère in Den Bosch
nieuws(15-05-2012) - In september start bouw stationshal Arnhem
nieuws(14-05-2012) - Gouden AAP 2012 voor Scheepvaartmuseum
nieuws(14-05-2012) - Tentoonstelling MVRDV in Hamburg
nieuws(13-05-2012) - Dutch Design en ambassadefilm in Alkmaar
nieuws(13-05-2012) - Boeken over Bossche school architect De Jong
nieuws(12-05-2012) - Kempe Thill ontwerpt woningbouw in Parijs
nieuws(12-05-2012) - OMA ontwerpt scenografie theater Syracuse

© Architectuur.ORG - 1999-2012