19-09-2012 - De oorzaak van de trillingen in de kantoortoren Westraven van Rijkswaterstaat langs de A12 in Utrecht was de glazenwasinstallatie. Dit blijkt uit onderzoek van de Rijksgebouwendienst.
De frequentie van de trillingen in het gebruik van de glaswasinstallatie valt samen met de eigenfrequentie van de vloeren en de bureaus. Dit versterkt de beweging.
Bij het uitgebreide onderzoek deze zomer is ook gebleken dat de bevestiging van de stalen stijlen in de puien van vides niet voldoet. De bevestiging, in het beton verlijmde ankers, kan volgens het onderzoek de krachten onvoldoende opnemen.
Omdat de constructie van vides moet worden hersteld kunnen de 1500 medewerkers van Rijkswaterstaat pas begin 2013 terugkeren naar hun oude werkplek.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2026 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook