05-06-2008 - NEXT architects heeft samen met de afdeling woningbouw van de faculteit bouwkunde Delft een prijs gekregen tijdens de eerste architectuurbiënnale van Moskou voor "de beste tentoonstelling van het internationale paviljoen."
De Biënnale staat in het teken van de groeiende crisis op de Russische woningmarkt. Een crisis die ontstaat door een stijgende vraag naar meer en betere woningen en een achterblijvend aanbod van verouderde productiebouw.
Het onderzoek "Block Library" dat NEXT architects uitvoerde met afstudeerders van de Faculteit Bouwkunde toont de mogelijkheden van grotere diversiteit in de woningbouw door het ontwikkelen van basale wetenschappelijke kennis over woningdichtheid en ruimtelijke kwaliteit. Het laat op een systematische manier het verband zien tussen de omvang van een gebouw en de strategie die men toe moet passen om het gebouw leefbaar te maken door middel van licht en lucht. Hieruit ontstaat een nieuwe serie gebouwtypen die zowel verrassend als buitengewoon efficiënt is. De studie vormt een inspiratie om te komen tot ongebruikelijke gebouwvormen en meer diversiteit in de woonomgeving. Twee gebouwen uit de bouwpraktijk van NEXT worden in Moskou getoond ter illustratie van de theorie. De gebouwen, een in Almere en een in Peking laten door hun ongebruikelijke vorm en de ruimte in en om de gebouwen zien wat de waarde van de studie kan zijn.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2026 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook