09-10-2015 - Dit gebouw met winkels en woningen fotografeerde ik voor bouwer Züblin. Amadeus is een winkel- en woongebouw in het centrum van Den Haag.Het gebouw is ontworpen door Bedaux de Brouwer.
Het gebouw is vernoemd naar componist Wolfgang Amadeus Mozart die 250 jaar geleden als kind op deze locatie woonde. Het gebouw is gelegen aan de kruising van het Spui met de Grote Marktstraat / Kalvermarkt, een van de drukste kruispunten in Den Haag.
Het programma omvat behalve winkelruimten voor Primark en boekhandel Van Stockum, 76 appartementen (zowel huur- als koopwoningen) over 11 verdiepingen, een ondergrondse parkeergarage en een daktuin op de derde verdieping.
De gevel is gerealiseerd door Rollecate. Andere betrokken partijen zijn Provast, ASR en IMd Raadgevende Ingenieurs.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2023 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook