1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. Negatief advies Rbm over Belle van Zuylentoren

Negatief advies Rbm over Belle van Zuylentoren

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

24-09-2007 - De Rijksadviseurs vinden de plannen, die in ontwikkeling zijn om in Utrecht Leidsche Rijn Centrum de zogenaamde Belle van Zuylentoren van 262 meter hoog te laten verrijzen, niet logisch passen in de huidige stedenbouwkundige plannen.

Het College van Rijksadviseurs heeft onder leiding van Rijksbouwmeester Crouwel op 24 september haar advies over de Belle van Zuylentoren aan minister Cramer van Ruimte en Milieu aangeboden.

In het advies schrijven ze dat De Belle van Zuylentoren wat betreft zijn gewenste programma van eisen, locatiekeuze en belevingswaarde een nog niet geschikt concept. Verdere studie naar de gevolgen van hoogbouw in Leidsche Rijn Centrum is nodig en moet verregaande gevolgen hebben voor het Masterplan Leidsche Rijn Centrum.

De Rijksadviseurs melden verder dat ze de aandacht voor hoogbouw in Nederland toejuichen. Ze pleiten ervoor meer studie te laten verrichten naar de mogelijkheden. In het voorjaar van 2008 zullen de Rijksadviseurs een uitgebreid advies over hoogbouw in Nederland uitbrengen aan minister Cramer. Met dit advies willen de Rijksadviseurs een bijdrage leveren aan een brede discussie over hoogbouw in Nederland.

De Rijksadviseurs pleiten verder voor hoogbouw in met name die gebieden waar al een hoge stedelijke dichtheid bestaat. Economisch grondgebruik en duurzaamheid zien zij als goede redenen voor hoogbouw. Het stimuleren van hoogbouw past in de gedachtegang van de Rijksadviseurs om aan de ene kant stedelijke ontwikkeling zo veel mogelijk te stimuleren; aan de andere kant stellen de Rijksadviseurs een beschermingsbeleid voor, waarbij waardevolle cultuurhistorische gebieden gevrijwaard worden van deze ontwikkeling.

Het College van Rijksadviseurs bestaat uit Rijksbouwmeester Mels Crouwel en drie rijksadviseurs: Dirk Sijmons voor het landschap, Fons Asselbergs voor het cultureel erfgoed en Jan Brouwer voor de infrastructuur. Zij vertegenwoordigen respectievelijk de departementen van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Landbouw Natuur en Voedselkwaliteit, Onderwijs Cultuur en Wetenschap en Verkeer en Waterstaat). De focus van de Rijksadviseurs ligt op het aansturen en stimuleren van ontwerpend onderzoek en ontwerp, op de borging van kwaliteit en op het verbeteren van het opdrachtgeverschap van de overheid. De Rijksadviseurs adviseren het Rijk over diverse ruimtelijke inrichtingsvraagstukken, zoals Routeontwerp, Almere Pampus en hoogbouw in Nederland.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook