1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. Architectuurfilms in het Van Schijndelhuis

Architectuurfilms in het Van Schijndelhuis

Zoom in op afbeelding
Naar grootformaat afbeelding

08-11-2010 - Van november 2010 tot en met maart 2011 programmeert Filmtheater 't Hoogt voor de tweede keer architectuurfilms in het Van Schijndelhuis te Utrecht.

William Krisel, Architect

Dit jongste (architectuur)monument van Utrecht, wordt op vijf zondagmiddagen getransformeerd tot filmhuis voor architectuurliefhebbers. Deze winter heeft de serie als thema de vernieuwende architectuur aan de Amerikaanse westkust in de jaren '50. Elke film wordt door een kenner ingeleid. Omdat natuurlijk licht een belangrijke rol speelt in het Van Schijndelhuis, wordt de bezoeker bij daglicht ontvangen. De introductie is tijdens schemering en de film start bij invallende duisternis.

De eerste film "Desert Utopia – Mid Century Architecture in Palm Springs" (2010) in de serie wordt vertoond op zondag 21 november 2010, het programma start om 17:15 uur.

Desert Utopia laat de geschiedenis zien van de moderne architectuur in Palm Springs van de vroegste dagen tot en met de erfgoedissues die de regio vandaag de dag heeft. Waarom kwamen al die beroemde architecten, van John Lautner tot Richard Neutra, naar het kleine Palm Springs om vorm te geven aan vernieuwende huizen, winkels, banken, scholen, tankstations, kerken, winkels, kortom: aan de stad van de toekomst. Een goede introductie op het thema van deze filmserie. De film wordt ingeleid door Jan-Richard Kikkert (Architectenbureau-K2). Hij heeft een bijzondere relatie met de westkust en reist er al 40 jaar naar toe om architectuur te bekijken.

Het programma van de serie, die de titel Architects in the picture - Space age architecture heeft meegekregen, bestaat verder uit de vertoning van: "Infinite Space - The Architecture of John Lautner" op 12 december 2010 om 17.00 uur met inleiding van Tycho Saariste, "Journeyman Architect The Life and Work of Donald Wexler" op 16 januari 2011 om 17.30 uur met inleiding door Albert Herder (HVDN Architecten), "William Krisel, Architect" op 13 februari 2011 om 18.30 uur met inleiding door architectuurhistoricus Thomas A.P. van Leeuwen en "Lustron The House America's Been Waiting For" op 20 maart 2011 om 19.30 uur met inleiding door architectuurhistoricus Vincent van Rossem.

Kaarten kunnen bij de kassa van 't Hoogt, Hoogt 4, Utrecht worden gekocht. De entree is 15,- euro.

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook