1. Home
  2. >
  3. Nieuws
  4. >
  5. Coop Himmelb(l)au's BMW Welt in de prijzen

Coop Himmelb(l)au's BMW Welt in de prijzen

29-01-2009 - Coop Himmelb(l)au heeft voor BMW Welt in München (2001-2008) twee prijzen gekregen, the Wallpaper Design Award als "Best new public building"" en de DETAIL Prize 2009 voor "Innovation Steel".

BMW Welt werd door de jury van de Wallpaper Design Award gekozen uit vijf genomineerden. De jury bestond uit Kanye West, Jean Nouvel, Inès de la Fressange, Marc Newson, Sir Ken Adam en Stefano Pilati.

Uit 318 inzendingen uit 28 landen koos de jury van de DETAIL Prize BMW Welt als winnaar in de categorie "Innovation Steel". De jury bestond uit Peter Cachola Schmal, Elke Delugan-Meissl, Helmut Dietrich, Albert Dietz, Prof. Dietrich Fink, Lutz Heese en Christian Schittich. De jury over de winnaar: "BMW Welt is een indrukwekkend complex stalen gebouw wiens expressieve vorm innovatieve ruimtelijke sequenties en scenarios mogelijk maakt. De meerlaagse drie-dimensionale constructie met enkele steunpunten kan zonder twijfel alleen in staal worden gemaakt. Ook de a-symmetrische gedraaide cylinder vraagt om het gebruik van staal. De gevel, die zowel een dragende als een stabiliserende functie heeft, is verbazingwekkend verfijnd. Het symbolische gebouw is een belangrijke toevoeging aan zijn omgeving en werkt als een herkenningspunt tussen het BMW Museum en het Olympisch Park."

© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook