29-09-2010 - Gisteren is het eerste project van OMA in Hong Kong geopend, de Edouard Malingue Gallery. De galerie is gewijd aan kunst van de impressionisten en de modernen.
Het ontwerp plaatst twee verschillende milieus naast elkaar: voor de 70 vierkantemeter tentoonstellingsruimte, een gearticuleerde opeenvolging van drie ruimten die in een aluminiumvolume zichtbaar worden ingepakt van de straat; voor ontvangst en beleid, een open kantoorruimte dat de originele structuur van het gebouw openbaart.
De verbinding van de drie ruimten maximaliseert de tentoonstellingsruimte en geeft de kijkers ruimte voor bestudering van individuele kunstwerken. Het aluminiumvolume dat de drie ruimten omsluit creëert een doos in doos constructie. De doos is zichtbaar als voorwerp vanaf de Queen’s Road Central. Hierdoor kan men in afzondering de kunst bekijken en wordt gezorgd dat de ruimten voldoen aan normen voor klimaat, akoestiek en verlichting.
David Gianotten, General Manager-Architect van OMA Azië (Hong Kong) leidde het project met architect Giulia Foscari.
David Gianotten is blij met de snelle oplevering van de galerie: „Het is precies een jaar na de opening van ons kantoor in Hong Kong. Het illustreert de snelheid en 'vibrancy' van deze stad en feit dat de kunsten en de cultuur hier zeer erg leven. Het project is speciaal en niet alleen om deze reden. Wij hebben twee verschillende soorten atmosferen kunnen realiseren: de noodzakelijke verbetering voor het tonen van kunst en de werkruimten die nodig zijn voor het creëren van tentoonstellingen.“
De Edouard Malingue gallery opent met de allereerste tentoonstelling over Picasso in Hong Kong. Deze expositie loopt tot 4 december.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook