01-04-2014 - De Kuip-trojka maakt morgen haar advies voor de ontwikkeling van het Rotterdamse stadion De Kuip bekend. Hier een overzicht van de plannen.
Vanaf 2006 werken Feyenoord en de gemeente Rotterdam aan plannen voor een nieuw stadion met 63.000 plaatsen. In 2012 werd het plan van het consortium Volker Wessels als winnaar aangewezen. Het stadion was ontworpen door MVSA en voorzag in een nieuw stadion naast de huidige Kuip. De bouwkosten waren geraamd op 360 miljoen euro.
Onduidelijk was er wat er met het huidige stadion moest gebeuren. Er was veel verzet bij architecten en supporters tegen deze plannen. In 2012 werd de groep ReddeKuip opgericht, met onder andere architect Joris Molenaar en ingenieurs Mick Eekhout en Arie Krijgsman.
De plannen sneuvelden uiteindelijk in de zomer van 2013. Een van de voorwaarden voor realisatie van deze plannen was een garantiestelling van de Gemeente Rotterdam van circa € 165 miljoen. Hiervoor bleek uiteindelijk geen meerderheid in de gemeenteraad.
Eind vorig jaar startte de Kuip-trojka met verkenners, Wim van Sluis (voorzitter), Jos van der Vegt en Hans Vervat met hun onderzoek naar welke huisvestingsoplossing op termijn de beste mogelijkheden biedt voor Feyenoord. De partijen die in deze tweede ronde een plan mogen presenteren zijn emeritus-hoogleraar Hennes de Ridder met Benthem Crouwel en Van Wijnen; ReddeKuip met aannemer Besix; Volker Wessels met MVSA; BAM; architectenbureau ZJA, designed by Erick van Egeraat en tot slot KCAP architects&planners.
In de meeste plannen wordt het veld verlaagd om meer ruimte te scheppen voor zitplaatsen of business units te realiseren. De bouwkosten van de verschillende plannen bedragen van 63 miljoen euro (Hennes de Ridder) tot 240 miljoen euro (Volker Wessels). Nu is De Kuip het tweede stadion van Nederland met ruim 51.000 plaatsen. De Arena in Amsterdam is groter en biedt plaats aan zo'n 53.000 bezoekers. In al de plannen wordt De Kuip het grootste stadion van Nederland van 56.000 in plan De Ridder tot 70.000 plaatsen in het plan BAM. KCAP, dat eerder een masterplan voor de omgeving van het stadion ontwierp, presenteert een plan met een nieuw stadion met 63.000 plaatsen naast De Kuip. Zie het gerelateerde nieuws hieronder voor een uitgebreide beschrijving van de plannen.
Aanvankelijk zou De Kuip-trojka op 7 april een persconferentie geven. Zij presenteren het advies nu op 2 april in De Kuip.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2023 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook