26-04-2014 - Begin april is de bouw van De Nieuwe Meent te Alkmaar begonnen. Het ontwerp is van Venhoeven CS architecture+urbanism.
Het 40 jaar oude sportcomplex De Meent ligt aan de ring aan de westrand van Alkmaar. Het sportcentrum omvat diverse soorten sporthallen, een ijsbaan en ijshal, multifunctionele ruimtes en een evenementenhal.
Het complex wordt vernieuwd en uitgebreid met een topsporthal, sportzalen, nieuwe kleedruimtes en nieuwe entree. De Nieuwe Meent krijgt een brutovloeroppervlak van 10.000 m². Met de bouw is een investering van circa 20 miljoen euro gemoeid.
In het ontwerp van Venhoeven CS versterkt een transparante plint de relatie van de sportactiviteiten binnen met de passanten op de ring. Binnen functioneert een 'straat' als ruggengraat van het gebouw. Deze 'straat' biedt een duidelijke route en oriëntatie in het complex. Het wordt ook een belangrijke ontmoetingsplaats met zicht op de hoofdentree en ijsbaan.
De Nieuwe Meent wordt gebouwd door aannemer Vaessen. De oplevering is eind 2015 gepland.
© Architectuur.ORG - 1999 - 2025 | info@architectuur.org | RSS-feed | Twitter | LinkedIn | Facebook